"A sugárút beburkolása ma befejeztetett."
szept. 03., Cs
|Budapest, Teréz krt. 2-4, 1066 Magyarország
Milyen volt 150 éve az Andrássy út? N. Kósa Judit helytörténeti előadása a Körúti Könyvtárban


Idő és helyszín
2026. szept. 03. 17:30 – 18:40
Budapest, Teréz krt. 2-4, 1066 Magyarország
Az eseményről
Az 1876. augusztus 20-án átadott Sugár út - ma Andrássy út - az akkor hivatalban lévő miniszterelnök, gróf Andrássy Gyula szívügye volt. A korszakban szerte Európában ekkor zajlottak épp a nagy városrendezési munkálatok, melyek keretében széles sugárutak épültek. A telkek nem valami nagyok, ráadásul a kormány pontosan szabályozta, hogy legfeljebb mekkorák is lehetnek rajtuk az ingatlanok – amit a vevők általában igyekeztek is maximalizálni. Bár sok házat maga a Sugárúti Építő Vállalat tervezett, nem szóltak bele a tulajdonosok ügyeibe, ezért is lett ennyire változatos az összkép.
A 150 éves Andrássy utat ünnepeljük az előadással.
A rendezvény ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Regisztrálni a fszek0601@fszek.hu e-mail címen lehetséges.